Eşya Paketleme Ve Ambalaj

Home » Nakliyat » Eşya Paketleme Ve Ambalaj
Nakliyat Yorum Yapılmamış

Eşya Paketleme ve Ambalaj

Nakliye ve taşımacılık tecrübe ve özen gerektiren bir iştir. İnsanlar nakil yaptırmak isterken eşyaları için ilk olarak güvenlik isterler. Nakil , taşıma esnasında kırılacak malzemeler hem maddi olarak hemde manevi olarak büyük zararlara neden olabilir. Taşıma ve nakil için müşteriler özellikle eşyalarının güvenle ve sağlıklı bir şekilde taşınmasını isterler. Bu yüzden nakliye firması tercihi yaparken bu konuyu özellikle dikkat ederler.
KIRILACAK MALZEMELER
Nakliyat konusunda şüphesiz en önemli ve bir okadarda titizlik isteyen ambalaj ve paketleme dir.Ambalaj ve paketlemeyi işin ehli yaptıktan sonra özende gösterilirse kırılmadan taşınabilir hale gelebilir ve gözünüz arkada kalmaz. Ambalaj yapılacak eşyalar ve ürünler türüne göre ayırarak paketleme yapmak doğru olanıdır. Özellikle cam vb. eşyalar kabarcıklı poşetlerle sarılarak ve nakliye kamyonundada kırılgan eşyalar için ayırt edilmiş bölmelerde yastıklar veya yorgan , battaniye gibi eşyalarla desteklenerek nakil edilmelidir.
Eşyalarda diğer dikkat edilmesi gereken konulardan en başındada çizilmesi muhtemel büyük eşyalar gelmektedir. Bu eşyalarda türüne göre ayırılarak paketlenmesi gerekmektedir. Nakil edilen yerde ise kırılması kolay olan malzemeler öncelikli olarak indirilmeli ve yerleştirilmelidir.

Yorum Yaz